פשוט לבנות אתר איכותי, ידידותי, ובחינם!

ואז לאחר נסיונות אחרונים לחבר אותה למחשב, זרקנו את מערכת הסטראו הישנה לפח...

היו היתה לנו מערכת סטראו ישנה בבית, היא היתה די בלויה ובאיכות די גרועה, אמנם היה בה כונן CD לפני שכונן כזה היה מחזה נפוץ במחוזותינו, אבל ת'כלס היא היתה די גרועה.

יום שישי אחד לפני כ-20 שנה, אולי פחות, אמי הגיעה הביתה, חצי סוערת, "ראיתי מערכת סטראו עם דיסק רק ב-1400 שקלים, שרון, בואו איתי, הולכים לקנות".

אבי לא כל כך אהב את הרעיון, הוא איש מדויק עם ידי זהב, לא הכל עובר את הבקורת שלו, ודאי לא מערכת חדשה ב1400 שקלים (מי שפחות מבן 24 בבלוג או שלא יודע מה זה אסימונים, שאלו את אחיכם הגדולים.. ).

בקיצור, נסענו לשם במונית, הספקתי לסגור לאחותי את דלת ההזזה על האצבעות, ובסופו של דבר חזרנו עם מערכת של חברת GOLDEN משהו הביתה.

אני לא זוכר ממש מתי היא התחילה לקרטע, האם הדיסק הפסיק להפתח לפני שהסרט של הקלטות היה נבלע לתוך המערכת, אבל מה שברור הוא שתהליך הגסיסה שלה היה די מהיר...

איך דבר כזה היה עובר היום?

אמי היתה חוזרת הביתה, ומיד צי ילדים/נערים מחונכים היה צובא על האינטרנט ומחפש את כל האפשרויות שיש, היינו בודקים את הקריטריונים – למה לשים לב כשקונים מערכת סטראו?  איזה חברות לא מומלצות? האם לקנות מערכת בחלקים/מיני/חלק אחד וכו', היינו בודקים אילו חנויות אמינות ע"פ ביקורות אמיתיות של קונים, היינו עושים השוואת מחירים, ואולי בוחרים להזמין ממקום אחר...

אם כבר אני בשוונג, אז עוד סיפור – לפני כ-18 שנים הורי רכשו לי את המחשב הראשון שלי, הם קנו מחשב AT-286 למי שזוכר משהו מזה, אז הייתי קליבר רציני, חברים באו ובהו במחשב שלי מלאי ריר וחשק, עברו על דיבר מעשרת הדברות של "לא תחמוד", קיצר, המחשב היה אדיר בסטנדרטים של אז, 1024 קיי, 40 מגה הארד דיסק, כונן 1.44 קטן, ומסך סופר VGA, ואפילו היה לו עכבר! חדשנות בשיאה, מה שהורי האהובים לא ידעו, ולא כ"כ סיפרו להם בחנות המחשבים הוא שתוך שבוע-שבועיים מגיע הדגם החדש, 386, הם לא סיפרו כנראה כי היו צריכים להפטר מדגמים ישנים, ואני אכלתי מרורות שנים רבות על כך, -  לאחר כמה שנים כשכל חברי יכלו לשחק משחקים עם מאיץ גרפי, אני נתקעתי עם keen7/dave ופרינס, וכמובן maniac mansion.

 איך קורה דבר כזה? היום רוב בני האדם, אני מקווה לפחות, היו קופצים לחבר ובודקים מהם הדגמים שיש בשוק, מה הולך פחות או יותר, ומה חלש, אז לא הייתה לנו אפילו האפשרות לעשות את זה, היחיד שיכל לתת לנו את המידע היה משוחד לגמרי, לא הכרנו אנשים מהתחום, והכל היה חדש לנו.

העולם עבר מהפך - גם עולם הלקוחות וגם עולם העסקים.

כל לקוח יכול לבדוק היום כל מה שירצה, היכן שירצה, אם אני מוכר מוצר שנמצא כלא בטיחותי, אפשר לבדוק את זה, אם אני מוכר הכי זול בירושלים, אנשים יכולים לראות את זה. הכל שקוף יותר, הכל זמין יותר.

כדי להצליח לפתח את האתר שלנו ברשת, (וכשאני אומר לפתח הכוונה לאתר עצמו, לתנועה שנביא אליו, לשיווק ברשתות חברתיות כמו פייסבוק וכו') אנו חייבים לפתח גישה מנצחת לכל עידן האינטרנט,  להבין איך השיווק ברשת עובד, גם טכנית וגם תפיסתית, אם יהיה לנו המיינדסט הנכון נצליח להתקדם, ונפסיק להשוות את האתר שלנו למה שקורה בחוץ, בחיים האמיתיים.

האינטרנט הפך להיות מפינה נחמדה בקניון ליבשת שלמה, ומעל  90% מהאנשים בודקים ברשת לפני שקונים מוצר. 9 מתוך 10 אנשים שרוצים לרכוש את המוצר/שירות שלך, עוברים באינטרנט לפני, האם אתה יכול להרשות לעצמך לא להיות שם?!

עולם העסקים מיישר קו עם הלקוחות, אם הם מוצאים אותנו פה, אז אנו מוכרחים לתת פה נוכחות, להיות פה, לתת את השרות הכי טוב,  אנו צריכים שחלון הראווה שלנו יציג בצורה הכי טובה שיש את הסחורה שלנו.

עוד עניין בתקופה הזו הוא שהכל  נע וזורם בקצב מהיר מאד, אם איזו חנות לפני 30 שנה היתה ממוקמת באיזה רחוב צדדי, אע"פ שהחנות לא היתה הכי איכותית, או שלא נתנו שם את השירות הכי טוב, רוב הסיכויים שנכנסו אליה אנשים. לעיתים בגלל שהיתה זמינה יותר, זולה יותר, אולי סתם לא היה נעים לשכן לא לקנות שם תכשיט לאשתו לפני חג הפסח, המצב ברשת הוא אחר לגמרי, עסק יכול לטבוע עמוק במצולות הרשת ואף אחד לא ישים לב, אם לא תהיה מספיק מהיר, לא תשים לב לשינויים שמתבקשים, יש סיכוי שתיעלם...

זה אומר שצריך להיות עירני גם לטכנולוגיות חדישות, למשל, עוד מספר שנים, עסק שלא יהיה מותאם לגלישה בסלולרי, ייחלש מאד.

ואיך באמת זה לטובתינו?

 ואחרי התחזית הפסימיסטית הזו, מי ששרד איתי עד פה ולא התייאש, צריך לדעת שבאמת, זה רק לטובתינו, ולמה?

אני כמובן מייחס את זה לניצני גאולה. העולם מצד מסוים , הופך להיות מדויק יותר, (נכון, יש לנו עוד הרבה מה לתקן בעולם, אבל...) אם אני לא נותן את השירות הכי טוב, ישכחו ממני, זה בעצם אמור לגרום לי את ההבנה שאני מוכרח לתת את השירות הכי טוב.

אם האתר שלי יהיה עמוס, מבולגן, לא ברור, אנשים לא יבינו איך רוכשים, מה רוכשים וכו', זה מכריח אותי להפוך את האתר שלי למשהו מסודר, מאורגן, ולא רק את האתר אלא את כל מערכת החשיבה שלי.

בהמשך הבלוג אנו נעסוק מעט בגוגל אנליטיקס (בתפוצה המלאה יהיה קורס מלא בע"ה), המערכת הזו ודומות לה הן מדהימות, אנו יכולים לבדוק בדיוק כמה גולשים היו היום באתר, כמה זמן בממוצע הם שהו באתר, באילו דפים היו הכי הרבה, לאן הם הלכו משם, איך הם הגיעו לאתר שלי, מה הם חיפשו בגוגל ועוד... ועל פי זה, אנו משפרים, משכללים את האתר שלנו, מתכווננים עוד יותר ללקוחות שלנו, נותנים יותר ערך לעולם.

לתת ערך הפך היום לאיזה מושג ניו אייג'י פיננסי שכזה, אבל, למרות שזה קשה לחיות את זה באמת, אנו צריכים לחבק ולאמץ אותו, מפני שבאמת באנו לעולם כדי לתת ערך, כדי להיות נותנים ולא כדי להיות לוקחים, לצאת מהאגו, ולתת, גם לתת לילדים שלי אוכל זה לתת, וגם לתת למטופלים שלי את הכי טוב זה כמובן לתת.

מי שחושב שהמוצר שלו הוא לא אמיתי מספיק, לא נותן באמת ערך, לא עומד באמת באותן הבטחות שמבטיחים לגביו, אני ממליץ לו לחפש אחד אחר, בעולם המהיר הזה אדם יכול למתג את עצמו כ"סוחר חלטורות" או כמטפל לא אמין, ויהיה קשה מאד להסיר את המדבקה הזו, חוץ מזה שהוא פוגע באנשים.

אז מה המטרה של הבלוג הזה?

בבלוג הזה, וברשימת התפוצה (שחלק גדול מהחומר שם יועבר למי שיבנה אתר דרכינו) ננסה ביחד לבנות שיטה, לתת כלים טכניים וגם תפיסתיים לגבי איך לקדם את העסק שלנו ברשת.

השאיפה היא שהמקום הזה יהפוך לקהילה. מטפלים, יזמים מתחילים, בעלי עסקים קטנים יקבלו פה מידע חשוב לגבי איך להקים את האתר בצורה הכי טובה, איך למדוד ולשפר את ביצועי האתר, איך להביא גולשים, לקדם את האתר במנועי החיפוש, מדיה חברתית, וגם דברים כמו סליקת כרטיסי אשראי, פייפאל, כתיבה שיווקית ועוד.

יותר מאשמח לתגובות, גם על הפוסט הזה, גם על הסרטונים של וורדפרס, תשאלו, תגיבו, תציעו, אנחנו בתקופת "העם דורש צדק חברתי...", זה חלק מזה, שהמידע הזה יהיה זמין לכולם, אם צריך לשחק במגרש הזה, אז לפחות שהמידע הזה יסופק לשחקנים, ובלי להוציא עשרות אלפי שקלים...

החלוקה של המידע באתר הזה תהיה כזו שחלק מהחומר יועבר רק לאלו שרכשו אחסון דרכנו ובנו אתר בעזרת הקורס, וחלק יהיה זמין לכולם.

נפגש... שרון.

תגובה אחת עד כה.

  1. מאת dalyasaa:

    בס"ד
    אני רואה שהפוסט נכתב ב2011, היום אנחנו ב-2013, האם המטרות עדיין בפוקוס? מקווה שכן, אני אישית מאוד נהניתי הן מהשיעורים והן מהפוסט, אני די מצטערת שהגעתי לאתר לאחר שכבר רכשתי חבילת אחסון ולא דרך האתר, שכן מלכתחילה הייתי מאוד שמחה לתגמל כהכרת הטוב. אני מאוד מקווה שהכוונות והרעיונות אכן יקרמו עור וגידים כי הדברים מאוד נדרשים


מה צריך לדעת כדי להפוך

 אז מה באמת צריך כדי שווק ברשת האינטרנט? לאיזה סוג האתר ...

עסקים בעידן האינטרנט -

ואז לאחר נסיונות אחרונים לחבר אותה למחשב, זרקנו את מערכת ...

מה צריך לדעת כדי להפוך

 אז מה באמת צריך כדי שווק ברשת האינטרנט? לאיזה סוג האתר ...

עסקים בעידן האינטרנט -

ואז לאחר נסיונות אחרונים לחבר אותה למחשב, זרקנו את מערכת ...

מפרסמים